Hayırlı Günler   
Özel Gazi Hastanesi Özel Gazi Hastanesi SAĞLIK REHBERİ
Gazi Hastanesi
 

 

LAZER EPİLASYON         
İstenmeyen kıl ve tüylerin yok edilmesinde diğer uygulamalardan çok üstün çok ucuz daha kalıcı yöntemdir.Lazer cihazları yoğun enerjili,tek dalga boyunda ışık üretirler,bu yoğun enerjili ışık deriyi ve etraf dokuyu etkilemeden kıl kökündeki kılı büyüten renk maddeleri tarafından –bu madde kıl büyüme döngülerinde çok yüksektir –emilir ve 60-70 derece ısı oluşur bu ısı kılı büyüten hücreleri tahrip eder ve böylelikle kıllar dökülür ve bir daha çıkmazlar.11yaş üzeri kılları koyulaşmış her kişiye lazer epilasyon uygulanabilir.Lazer epilasyon yaptıracak kişileri ağda sır ağda ve çekmeli kıl giderme işlemi uygulamamış olmalıdır –işlemden 15 gün önce –bizim lazerimizde 2-3 gün önce jilet yada kesici makinelerle kılar kısaltılmalıdır.Tek bir uygulama ile kılar yok edilmez kıl büyüme döngüsüne göre vücut için 6-8 hafta aralıklarla –yüz için 10-12seans -4-6 hafta aralıklarla  gereklidir.
Lazer ışığı deri ve cevre organlara zarar vermez,lazerin vücuda artık yoktur kanser oluşturmaz.hamilelere,kalp pili olanlara,6ay içinde roaccutan kulanlar ,uçuk ve acık yarası olanlara, ışık hassasiyeti olanlara ,sara hastalığı olanlara insülin  bağlı şekeri olanlara solaryum sonrası ve bronzlaşmada lazer uygulaması yapılmamaktadır
Yan etki olarak tedavi sonrası bazen 5-10 saat süren kızarıklıklar, soğutma sistemleri iyi olmayan lazer ve IPL  yanık lekeler görülebilir  ,çok iyi soğutma sistemi olan bizim lazerimizde yanık leke ve iz oluşmaz.
LAZERLE LEKE TEDAVİSİ
Kışın yapılır  çiller,güneş lekeleri,hamilelik lekeleri, sivilce lekeleri uygulamaları  yapmaktayız. Uygulamaları yapmaktayız.
2-4 seans olabilir,seans aralıkları 3-4 haftadır.
LAZERLE KILCAL DAMAR UYGULAMALARI
Güneş etkisi,hamilelik sıcak hormonel  etkiler toplar damarlarda bozukluk yapar yada doğuştan olan damar genişlemeleri mevcut olabilir.bu durumda 2-4 seans uygulama 4 hafta aralıklarla  yapılıyo. Varis çorabı önermiyoruz sadece  1 süre istirahat gerekli.
LAZERLE CİLT GENCLEŞTİRME

Hafif kırışıklar ve lekeler etkilenir. Üst deriye gelen lazer ışıkları fibrolas uyararak kolejen ve elastin liflerde tamir ve artış sağlar.yüz,dekolte ve ellere 2-4 hafta aralıklarla 6 seans uygulama yapmaktayız.
CANDELA ALEXANDRİTE LAZER
Memleketimizin insanları genelikle çok koyu olmayan renk ve koyu kıl yapısına sahiptir bu özelliklerde alexandrite lazer çok etkilidir. Alexandrite  lazer  her cilt tipine uyumlu,hızlı,konforlu, kullanışlı birinci sınıf bir lazer epilasyon sistemidir  dünya genelinde 92 ülkede 25000den fazla kullanıcı ile bir yılda 10 milyondan  fazla tedavide kullanmaktadır..Ülkemizde 400 kadar kullanımı olan ve en fazla tercih edilen Alexandrite lazer sistemidir.leke, kılcal damar  ve kırışıklıklar tedavilerinde de mükemmel ve Çok yönlü kullanılmaktadır.
Derindeki kıl köklerine ulaşarak yanık yapmadan kalıcı sonuçlar sağlar
755NM.dalga boyun ışık yayar
Melanin  tarafında emilimi çok iyidir hızlı bir lazerdir
Çok uzun zamandır kullanılan ve çok iyi etkinliği ispatlanmış bir lazerdir  oldukça acısızdır Uygulama sonrası kılların büyük bir kısmının yok olması avantajıdır

MEDİKAL CİLT BAKIMI
İyi bir  cilt bakımı güzellik ve sağlık oluştur.
Derideki yıpranma ve yaşlanmaları hafifletir daha pembe  ve  pürüssüz  genç görünüm sağlar böylelikle kişinin kendine güveni artar, yaşam kalitesi olumlu yönde etkilenir.
KİMYASAL PEELİNG SOYMA
Cilt lekeleri sivilce tedavisi yara ve sivilce izlerinin giderilmesi deri gençleştirme için uyguluyoruz.
Bu işlemle üst deri ölü hücreleri soyularak lekelerin izlerin ve hafif kırışların azaltılması ve giderilmesi hedeflenir işlem daha taze daha canlı deha güzel görünüm sağlar . uygulamalar 1-2 hafta aralıkları 4-6 seans şeklindedir.            

 
 
BUZ LAZER
 
Buz Lazer (Soprano Ice) kıl köklerini dondurarak yok eden son derece konforlu ve etkili bir sistem. Bu yeni teknoloji ile tanışmak ve yazı pürüzsüz karşılamak için geri sayım başladı.

Senelerdir hayatımızda olan lazer epilasyon sistemleri her ne kadar güzellik rutinimizi başka bir boyuta taşımış olsa da, teknolojiyle ilgili henüz çözülmemiş bazı problemler vardı. Öncelikle her cilt rengine uygulanamıyor ve maalesef acı eşiği düşük olanlar için konforlu bir tedavi sunamıyorlardı.

Bu anlamda BuzLazer (Soprano Ice), epilasyon sistemlerinde çığır açan yepyeni bir teknoloji ile karşımıza çıkıyor. Yeni nesil lazer sistemi BuzLazer kalıcı pürüzsüzlük yaratırken, bunu daha çabuk, daha etkili bir şekilde gerçekleştiriyor ve eski teknolojilere kıyasla çok daha gelişmiş bir soğutucu mekanizma sayesinde, tamamen acısız ve konforlu bir tedavi olanağı sunuyor. Mesela eski nesil lazer sistemleri ile bikini bölgesi gibi hassas bölgelere yapılan uygulamalar hayli acılı olurken, BuzLazer (Soprano Ice) bu hassas bölgelerde bile konforlu bir uygulamayı mümkün kılıyor. Üstelik ten renginiz ne kadar koyu olursa olsun! Eski lazer sistemlerinde ten rengi koyulaştıkça lazer teknolojilerden fayda sağlamak da zorlaşıyordu. Yani, esmerlik bu anlamda bir dezavantajdı. Ancak yeni nesil BuzLazer (Soprano Ice)  teknolojisi ile en koyu tenlerde bile mükemmel sonuç almak mümkün. Yani artık, yaz aylarında bronz teninizle bile lazer epilasyon yaptırabiliyorsunuzki bu da BuzLazer (Soprano Ice) teknolojisinin, tüm sene boyunca, ten renginiz ne olursa olsun uygulanabilen tek lazer sistemi olması anlamına geliyor.

İnce tüylere kesin çözüm

Eski nesil lazer sistemleri ile ilgili başka bir problem de açık renkli ve ince tüyler üstünde etkili olmamalarıydı. Bu da ince tüylere sahip olan kadınların lazer tedavilerinden faydalanamamaları ve ağda, jilet ve kıl dökücü gibi eski nesil tüy alma yöntemlerine mahkûm olmaları anlamına geliyordu. Ayrıca tüyleri kızıl tonlarında olanlar da lazer teknolojilerden faydalanamıyorlardı. Birçok kadın ise vücudundaki kıllarda etkili sonuçlar alırken yüzlerindeki ince, açık renkli tüyler söz konusu olduğunda lazer sistemlerinden yardım alamıyorlardı. Ancak 2013 yılında geliştirilen BuzLazer (Soprano Ice) sistemi ile lazer teknolojileri ile ilgili bu önemli sorun da çözülmüş oldu. Yani artık tüyleriniz ne kadar açık renk olursa olsun faydalanabileceğiniz bir teknoloji mevcut!

Mükemmel ergonomi

Açık renkteki, ince tüyleri tamamen yok eden BuzLazer’in başka bir üstünlüğü de ergonomik tasarımı sayesinde ufak bölgeler üstünde de uygulama olanağı sağlaması. Mesela eski nesil lazer sistemleri ile kaşlar üstünde herhangi bir uygulama yapmak söz konusu değildi. Ancak BuzLazer ile kaşların orta bölümündeki tüyleri tamamen yok etmek mümkün. Ayrıca ergonomik başlıkları sayesinde BuzLazer sistemi erkeklerin şikâyetçi oldukları burun ve kulak içi tüylerine de uygulama yapılabiliyor.

Daha hızlı sonuç

BuzLazer (Soprano Ice) teknolojisinin avantajlarından biri de her atışta çok daha büyük bir alana etki etmesi. Mesela diğer lazer sistemleriyle saatler süren tüm bacak epilasyonu (Soprano Ice) ile sadece 30 dakikada tamamlanıyor.

Ayrıca kesin sonuçlar elde etmek için gerekli olan seans sayısı da düştü! Klinik araştırmalara göre altı hafta aralıklı altı seansın optimum sonuçlar elde etmek için yeterli olduğunu gösteriyor.

 
Uz.Dr.Oğuz GÜNEY                                Nazlı YÜKSEL 
Cildiye UZMANI                                     Estetisyen
 
 
Uz.Dr. Oğuz GÜNEY
 
 
 
 
 
 
Tanir Medya